Dievo žodis kelia mums šiandien du esminius aspektus krikščioniško gyvenimo: tikėjimą ir aptarnavimas. Kalbant apie tikėjimo, jie skirti Viešpačiui du ypač prašymus.
Pirmoji yra ta, kad pranašo Habakuka, kuris maldauja Dievą įsikišti ir atkurti teisingumą ir taiką, kad žmonės lūžo smurto, nesantaikos ir teigia: "Kaip ilgai, Viešpatie, - sako jis - aš paprašysiu pagalbos, o ne klausytis?" ( ab 1,2). Dievas atsakė nesikiša tiesiogiai neišsprendžia situacijos staiga, tai ne dovana jėga. Priešingai, jis kviečia kantriai laukti, ir niekada vilties; ypač pabrėžia tikėjimo svarbą. Iki jos tikėjimo, žmogus gyvens (plg Ab 2.4). Taigi Dievas yra su mumis: neseks savo troškimus, kad būtų nedelsiant ir nuolat pakeisti pasaulį ir kitus, bet visų pirma siekiama išgydyti širdį, mano širdis, savo širdyje, kiekvieno jų širdis;Dievas keičia pasaulį, keičiant mūsų širdis, ir tai negali išsiversti be mūsų. Viešpats nori, kad mes atidaryti širdies duris, kad būtų galima patekti į mūsų gyvenimus. Ir tai atvirumas Juo, kad pasitikėjimas juo yra tiesiog "pergalė, jau nugalėjau pasaulį, net mūsų tikėjimas" ( 1 Jn 5,4). Nes kai Dievas randa atvirą ir pasitikėjimu širdį, ten gali dirbti stebuklai.
Bet tikiu, gyvenamasis tikėjimą, tai nėra lengva; ir tai yra, kai antrasis prašymas, vienas, kad Evangelijos apaštalai nukreipti į Viešpatį: "Sustiprink mūsų tikėjimą!" ( Lk 17,6). Tai geras klausimas, malda, kad mes taip pat galėtų kreiptis į Dievą kiekvieną dieną. Bet Dievo atsakymas stebina ir net šiuo atveju priekinės klausimą: "Jei jums teko tikėjimą ...." Jis klausia mums turėti tikėjimą. Kadangi tikėjimo, kuris yra Dievo dovana ir visada turėtų būti siekiama, ji taip pat turėtų būti auginami mūsų. Ji yra ne stebuklinga jėga, kuri nusileidžia iš dangaus, tai nėra "dovana", kurią gauna vieną kartą ir visiems, o ne net super-jėga, kuri yra naudojama sprendžiant gyvenimo problemas. Kodėl tikėjimas naudinga siekiant patenkinti mūsų poreikius būtų savanaudis tikėjimas, visi orientuoti į mus. Tikėjimas neturėtų būti painiojama su gerai jaustis ar jaustis gerai su, su metu paguosti sielą, nes mes turime tiek "taikos širdyje. Tikėjimas yra aukso gija, kuri jungiasi mums Viešpats, gryno džiaugsmo kai buvome su Juo, būti vieningi jam; tai yra dovana, kad yra visas gyvenimas, bet parodyti rezultatus, jei mes darome mūsų dalis.
O kas yra mūsų dalis? Jėzus leidžia mums suprasti, kad tai yra paslauga. Evangelijoje, tiesą sakant, Viešpats iš karto po žodžių tikėjimo, nei nuo paslaugos galia. Tikėjimas ir paslauga negali būti atskirta, iš tiesų glaudžiai susiję, rišti kartu. Norėčiau naudoti atvaizdą paaiškinti jums labai gerai susipažinęs, kad gražus kilimas: Jūsų kilimai yra tikri meno kūriniai, o iš labai senovės istorijos.Krikščioniškas gyvenimas kiekvienam ateina iš toli, yra dovana gavome Bažnyčioje, ir kuris ateina iš Dievo, mūsų Tėvo, širdies, kuris nori, kad kiekvienas iš mūsų iš kūrybos ir istorijos šedevras. Kiekvienas kilimėlis, kaip jūs gerai žinote, yra audinys pagal metmenų ir ataudų; tik šios struktūros visuma yra gerai sudarytas ir harmoningas. Taip yra ir su krikščioniškas gyvenimas eina kasdien kantriai austi, audimo tarp jų sklypą ir gerai apibrėžtas Metmenys tikėjimo ir paslaugų metmenų istoriją. Kai tikėjimas rišti paslaugą, širdis lieka atviras ir jaunas, ir plečia daro gera. Tada tikėjimas, kaip Jėzus sako Evangelija, tapo galinga, ji daro stebuklus. Jei vaikščioti ant to kelio, tada jis bręsta ir tampa stiprus, jei visada vieningiems tarnyboje.
Bet kas yra paslauga? Galime manyti, kad sudaro tik yra ištikimi savo pareigas, arba daro gerą darbą. Bet Jėzus tai padaryti kur kas daugiau. Šiandienos Evangelijoje Jis prašo iš mūsų, net ir su labai stipriais žodžiais, radikaliai, bendra prieinamumą, gyvenimą visiškai įmanoma, be skaičiavimo ir be pelno. Nes jis yra toks reiklus Jėzų? Nes Jis mus pamilo taip ir padarė pats mūsų tarnas "iki galo" ( Jn 13,1), ateina "tarnauti ir savo gyvybės atiduoti" ( Mk 10:45). Ir tai vis dar vyksta kiekvieną kartą švęsime Eucharistiją: Viešpats yra tarp mūsų ir kaip mes galime pasiūlyti jam tarnauti ir mylėti jį, tai tas, kuris eina prieš mus, tarnauja mums, ir mylintis mus daugiau nei mes manome ir ką mes vertos. Jis duoda mums savo gyvenimą. Jis kviečia mus imituoti jį, sakydamas: "Jei kas nori man tarnauti, teseka manimi" ( Jn 00:26).
Todėl mes nesame pašaukti tarnauti tik atlygį, bet imituoti Dievą, kuris tapo tarnu meilės mums. Ir mes esame pašaukti tarnauti, o, bet gyventi tarnauja. Ši paslauga yra tada gyvenimo būdas, iš tikrųjų įkūnija visą krikščioniško gyvenimo stilių: tarnauti Dievui garbinti ir melstis; būti atvira ir prieinama; konkrečiai mylėti savo artimą; dirbti su entuziazmu bendram labui.
Taip pat yra tikinčiųjų pagundų, kurios juda nuo paslaugų stiliaus ir galų gale padaryti nenaudingas gyvenimą. Kai nėra gyvenimas paslauga nenaudingas! Čia taip pat galime išskirti du. Vienas iš jų yra leisti atvėsti širdį. Šiltas širdis užsidaro tingus gyvenimo ir smothers ugnį. Kas drungnu gyvenimą, kad tiktų savo patogūs, kuris niekada neužtenka, ir todėl niekada laimingas; Palaipsniui jis baigiasi atsiskaitant už pusėtinas gyvenime. Drungnu rezervas Dievui ir kitų tos "procentais" savo laiku ir savo širdies, niekada perdėti, iš tiesų visada bando išsaugoti. Taigi jo gyvenimas netenka skonio: ji tampa tarsi arbatos, kad buvo tikrai geras, bet kaip ji atvėsina jūs negalite gerti. Bet aš esu įsitikinęs, kad jūs, žiūri į tuos, kurie prieš mus tikėjimo pavyzdžių, jums nebus leiskite jam atvėsti širdis. Visa bažnyčia, kuri turi jums ypatingą simpatiją, žiūri į tave ir skatina jus: jūs esate maža kaimenė kaip brangi Dievo akyse!
Yra antras pagunda, kurioje galite nukristi, nes tai nėra pasyvus, bet todėl, kad ji buvo "per aktyvus": kad mąstymo meistrų, gauti užimtas tik uždirbti kreditus, ir tapti kažkas. Tada paslauga tampa priemone, o ne tikslu, nes galas tapo prestižo; tada ateina maitinimas, noras būti didelis. "Tarp jūsų nors - Jėzus primena mums visiems - bus ne taip, bet kas nori tapti didžiausias iš jūsų, tebūnie jūsų tarnas" ( Mt 20,26). Taigi stato ir puošia bažnyčią. Aš kilimo nuotrauką, pritaikant jį prie savo gražia bendruomenės: kiekvienas iš jūsų yra tarsi graži šilko siūlų, bet tik tada, jei jie yra gerai susipynę vienas su kitu skirtingi siūlai sukurti gražią kompoziciją; patys, jiems nereikia. Visada išliks vieninga, gyvena nuolankiai mylėti ir džiaugsmas; Viešpats, kuris sukuria harmoniją skirtumo, saugoti tave.
Tegu Nekaltosios Mergelės ir šventųjų, ypač Šv Teresė Kalkutoje, tikėjimo ir tarnavimo vaisių užtarimas yra tarp jūsų ". Mes sveikiname kai jo gražių žodžių, kurie apibendrinti šiandienos žinutę: "Tikėjimo vaisiai yra meilė. Meilės vaisius tarnyba. Iš tarnybos vaisius yra ramybė "( paprastas kelias , Įvadas).